Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem pacjentów na całym świecie. To zasługa niekwestionowanych zalet tej metody stomatologii estetycznej, a więc jej szybkość, skuteczność i trwałość. Licówki są bardzo cienkimi porcelanowymi płatkami umieszczanymi na przedniej części zębów. Wielkim atutem porcelany jest jej wytrzymałość oraz właściwości fizyczne i optyczne, dzięki którym licówki porcelanowe doskonale imitują naturalne szkliwo. Założenie licówek jest mało inwazyjne, a daje znakomite efekty wizualne. Zęby stają się nie tylko białe, ale poprawia się też ich kształt.

Licówki nie ulegają silnym przebarwieniom i nie są im w stanie zaszkodzić bakterie wywołujące próchnicę. Są też bardziej odporne na ścieranie i nie powodują alergii. Płatki te dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta, mając na uwadze m.in. kolor i kształt jego uzębienia. Licówki poprawiają samopoczucie, dodają pewności siebie i pozwalają cieszyć się zdrowym uśmiechem przez wiele lat.

Wykonanie licówek ceramicznych wymaga kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Poszczególne etapy obejmują m.in. szczegółowe badania i cyfrowe zdjęcia uzębienia, pobranie wycisków, przygotowanie modeli licówek i ich późniejsze wykonanie, szlifowanie zębów i cementowanie gotowych licówek. Niestety nie jest to metoda najtańsza, ale daje najlepsze i długoterminowe rezultaty.